Fundusze Europejskie Program Regionalny Rzeczpospolita Polska Dolny Śląsk Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Stomatolog Wrocław, dentysta Wrocław - Gabinet stomatologiczny 20-18500 PLN
Toruńska 2d Wrocław,
Dolnośląskie 51-164 +48 71 721 10 14
+48 734 497 901
kontakt@medicadent.pl

Dlaczego warto inwestować w stomatologię CAD/CAM?

Dlaczego warto inwestować w stomatologię CAD/CAM?

Nowoczesne gabinety stomatologiczne przeżywają pod wpływem pojawiających się technologii prawdziwą, cyfrową rewolucję. Kluczowe znaczenie mają w tym zakresie zwłaszcza systemy CAD/CAM. Stomatologia to dziedzina, w której rozwiązania te znalazły szczególnie szerokie zastosowanie, zwiększając nie tylko jakość oferowanych usług, ale również poprawiając komfort pacjentów i ich satysfakcję z odbytego leczenia. W jaki sposób wykorzystuje się CAD CAM w stomatologii? Czym różni się CAD i CAM? Protetyka – jak zmieniła się dzięki tym zaawansowanym technikom dentystycznym? Odpowiadamy!

CAD i CAM jako odrębne rodzaje oprogramowania stomatologicznego

System CAD/CAM to dziś dobry standard, który powinna zapewnić swoim pacjentom każda nowoczesna klinika stomatologiczna, jeśli chce z sukcesem świadczyć wysokiej jakości usługi w realiach wysoce konkurencyjnego rynku. Technologia CAD CAM w stomatologii umożliwia przede wszystkim przeprowadzenie kompleksowego leczenia protetycznego w precyzyjny, szybki i komfortowy dla pacjenta sposób. W Medicadent z wykorzystaniem systemu CAD/CAM wykonujemy uzupełnienia zębowe – protezy takie jak korony, korony na implantach, mosty, licówki – już w ramach jednej wizyty, a efekty leczenia są trwałe i w pełni satysfakcjonujące również pod względem estetycznym.

System CAD – lider techniczny

CAD (ang. Computer Aided Design) oznacza projektowanie wspomagane komputerowo. Za pomocą tego systemu możliwe jest tworzenie cyfrowych, trójwymiarowych modeli uzupełnień protetycznych bez konieczności wykonywania tradycyjnych, niezbyt komfortowych dla pacjentów wycisków. W zamian system CAD pozwala na skanowanie zębów kamerą 3D, czego efektem jest uzyskanie w krótkim czasie wizualizacji, które przewyższają swoją precyzją standardowe modele protetyczne. Technologia ta daje szerokie możliwości w zakresie wyboru materiałów, z którego mają zostać wykonane uzupełnienia zębowe – protezy. Ceramika, kompozyt oraz tlenek cyrkonu to najpopularniejsze surowce, jakie stosuje się w przypadku CAD CAM. Cena ostatecznej pracy protetycznej uzależniona będzie w dużej mierze właśnie od wybranego rodzaju materiału.

System CAM – bohater produkcji

CAM (ang. Computer Aided Manufacturing) to natomiast akronim oznaczający wytwarzanie wspomagane komputerowo, czyli oprogramowanie, które znacząco przyspieszyło przebieg leczenia protetycznego. CAM umożliwia bowiem precyzyjne wykonanie uprzednio zaprojektowanego uzupełnienia protetycznego przy użyciu specjalistycznej frezarki zapewniającej wysoki poziom dokładności. Wykorzystanie CAD i CAM w gabinecie stomatologicznym gwarantuje przewidywalną jakość wykonania modelu w komfortowych warunkach. Efekty osiągane z użyciem systemów CAD/CAM wykraczają daleko poza możliwości tradycyjnych metod, zapewniając precyzję wykonania i znosząc tym samym konieczność wykonywania czasochłonnych poprawek. To sprawia, że pacjent może cieszyć się zdrowym i pełnym uśmiechem już po jednej wizycie w gabinecie.

Mobilny system CAD/CAM

System CAD/CAM to bez wątpienia nowa jakość w stomatologii. Protetyka CEREC stanowi istotny filar naszej działalności. W Medicadent realizowane prace protetyczne rozpoczynamy od wykonania cyfrowego i w pełni bezbolesnego skanu, a cyfrowe projektowanie i wytwarzanie uzupełnień protetycznych pozwala nam osiągać doskonałe efekty leczenia u pacjentów, którzy nam zaufali. CAD CAM stomatologia gwarantuje ponadto trwałość i wytrzymałość uzupełnień wykonanych z zastosowaniem tej innowacyjnej technologii. System CAD CAM – protetyka zyskała dzięki niemu zupełnie nowy wymiar, a inwestycja w tę technologię to perspektywiczny kierunek rozwoju dla każdej nowoczesnej kliniki stomatologicznej.