Fundusze Europejskie Program Regionalny Rzeczpospolita Polska Dolny Śląsk Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Dentysta Wrocław, Stomatolog Wrocław - MedicaDent 20-18500 PLN
Toruńska 2d Wrocław,
Dolnośląskie 51-164 +48 71 721 10 14
+48 734 497 901
kontakt@medicadent.pl

Kiedy warto założyć implanty stomatologiczne?

Kiedy warto założyć implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne to coraz częściej stosowane rozwiązanie, jeśli chodzi o odtworzenie utraconego uzębienia. Dotyczy to urazów mechanicznych jak i utraty zęba w przypadku niewłaściwej higieny jamy ustnej. Implantacja to jedna z najnowocześniejszych metod umożliwiających posiadanie pięknego i pełnego uśmiechu. Implanty to indywidualnie wykonane korzenie zębów, zwykle z materiału takiego jak tytan, przypominające nieco śrubkę. Taki implant pozwala na zamocowanie najczęściej porcelanowej korony zębowej w miejscu ubytku. Kolor dobierany jest tak, aby idealnie pasował do naturalnego odcienia naszych zębów.

Kiedy więc warto byłoby się zastanowić nad implantami stomatologicznymi?

Przede wszystkim wtedy, kiedy stomatolog zauważy ku temu sposobność. Implantacja wskazana jest podczas widocznych ubytków w uzębieniu, które są problemem nie tylko estetycznym, ale także zdrowotnym. Wizyta w naszym centrum Medicadent we Wrocławiu pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości i uzyskać dalsze informacje co do najlepszego sposobu leczenia. Implantacja nie zawsze jest jednak wskazana. Obawiasz się, że nie kwalifikujesz się do zabiegu? Sprawdź przeciwwskazania w następnej części artykułu.

Przeciwwskazania do założenia implantów stomatologicznych

Istnieje kilka przeciwwskazań, które bezwzględnie wykluczają pacjenta z zabiegu. Są to zwłaszcza:

 • nieustabilizowana cukrzyca
 • nowotwory
 • ciąża
 • wiek poniżej 17 roku życia

Pozostałe przeciwwskazania, które nie wykluczają zupełnie z zabiegu to:

 • palenie tytoniu
 • choroby psychiczne
 • choroby serca, płuc, wątroby, nerek, tarczycy
 • zaburzenia krzepnięcia
 • urazy i stan zapalny błon śluzowych
 • brak higieny jamy ustnej
 • przeciwwskazania miejscowe, obejmujące cechy szczęki

Przed zabiegiem lekarz w naszej klinice przeprowadzi z Tobą wywiad, który pozwoli na wyeliminowanie ryzyka, jakie stwarzają niewykryte przeciwwskazania. Zostanie przeprowadzony także szereg badań takich jak tomografia komputerowa czy RTG celem zapewnienia Państwu bezpiecznego i skutecznego zabiegu implantacji.

Jaki jest koszt założenia implantów stomatologicznych?

Cena implantów stomatologicznych w dużej mierze uzależniona jest od ilości implantów. Na koszt końcowy składają się także takie elementy jak: konsultacja implantologiczna, łącznik, korona czy belka pomiędzy dwoma implantami. Zachęcamy do zapoznania się z naszym wykazem cen znajdującym się w zakładce Cennik usług - Implantologia.
Warto zaznaczyć, że szczegółowych informacji na temat implantów stomatologicznych udzieli wykwalifikowany stomatolog z naszego centrum.

Jeśli interesuje Cię zabieg implantacji, napisz lub zadzwoń do nas już dziś, a razem dobierzemy najdogodniejszy dla Ciebie termin konsultacji, podczas której zostaną omówione wszystkie szczegóły leczenia.