Fundusze Europejskie Program Regionalny Rzeczpospolita Polska Dolny Śląsk Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Stomatolog Wrocław, dentysta Wrocław - MedicaDent 20-18500 PLN
Toruńska 2d Wrocław,
Dolnośląskie 51-164 +48 71 721 10 14
+48 734 497 901
kontakt@medicadent.pl

Profilaktyka

Profilaktyka

Profilaktyka ma kluczowe znaczenie nie tylko w medycynie, również w stomatologii. Zapraszamy do naszego gabinetu, gdzie doświadczeni lekarze ocenią stan Twojego uzębienia i wskażą dalsze postępowanie. Zaplanujemy ewentualne leczenie, zgodne z Twoimi oczekiwaniami oraz budżetem. Odwiedź nas, aby zachować piękny, a przede wszystkim, zdrowy uśmiech.

Bezpłatny przegląd okresowy pozwoli uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Udzielimy Ci wskazówek jak najwłaściwiej zadbać o zęby i dziąsła. Pomożemy w doborze odpowiednich narzędzi dla właściwej pielęgnacji. W razie potrzeby zaproponujemy scaling, czyli usunięcie kamienia oraz osadu, które to są bezpośrednią przyczyną zapalenia dziąseł. Ponieważ najczęściej nie jesteśmy w stanie usunąć całego kamienia i osadu podczas szczotkowania oraz nitkowania zębów, wykonanie scalingu proponowane jest rutynowo 1-2 razy w ciągu roku. W przypadku palaczy, osób pijących dużo kawy, herbaty oraz osób mających indywidualne, większe tendencje do osadzania się kamienia nazębnego, zalecana częstotliwość wykonania zabiegu może się zwiększyć.

Po zabiegu oczyszczania wykonujemy fluoryzację aby zapobiegać próchnicy, zmniejszać nadwrażliwość dziąseł oraz wzmacniać szkliwo.

Na właściwy stan oraz wygląd zębów, niebagatelny wpływ ma również właściwe odżywianie. Nasi lekarze oraz higienistki stomatologiczne chętnie udzielą porad dietetycznych. Dobrze dobrana oraz zbilansowana dieta, wraz z odpowiednią higieną i regularnymi wizytami w gabinecie stomatologicznym to podstawa dla utrzymania białych i zdrowych zębów na długie lata.