Fundusze Europejskie Program Regionalny Rzeczpospolita Polska Dolny Śląsk Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Stomatolog Wrocław, dentysta Wrocław - MedicaDent 20-18500 PLN
Toruńska 2d Wrocław,
Dolnośląskie 51-164 +48 71 721 10 14
+48 734 497 901
kontakt@medicadent.pl

Protetyka Wrocław

Protetyka Wrocław

Jeśli krępujesz się z powodu braków w uzębieniu, pokruszonych lub przebarwionych zębów, już czas, aby to zmienić. Sprawdź, co oferujemy w zakresie protetyki stomatologicznej – Wrocław to adres naszego gabinetu. Dzięki naszym specjalistom znów zaczniesz się szeroko uśmiechać!

Czym jest protetyka stomatologiczna?

Protetyka stomatologiczna to nie tylko poprawa estetyczna uśmiechu, ale przede wszystkim odtworzenie utraconych zębów. Warto pamiętać, że brak nawet jednego zęba może przyczynić się do powstawania nieprawidłowości zgryzowych czy biernego wyrzynania się zębów przeciwstawnych, co skutkuje odsłonięciem ich korzeni i silną nadwrażliwością na ciepło i zimno. Stomatologia zachowawcza pozwala zapobiec tym problemom, eliminuje również ryzyko powstawania zmian w jamie ustnej takich jak przesuwanie czy pochylanie zębów sąsiednich.

Kiedy warto skorzystać z pomocy protetyka we Wrocławiu?

Pomoc specjalisty z zakresu protetyki stomatologicznej i odbudowa implantoprotetyczna jest wskazana szczególnie po utracie zęba. W takich sytuacjach należy możliwie najszybciej zadbać o odtworzenie utraconych zębów – zwłaszcza że dziś dostępnych jest wiele rodzajów uzupełnień protetycznych. Wskazaniem do leczenia protetycznego – oprócz potrzeby uzupełnienia pojedynczych braków zębowych – może być ponadto m.in.:

  • odbudowa zębów zniszczonych przez próchnicę lub wskutek urazu;
  • odbudowa braków w przypadku braku zawiązka/zawiązków zębów stałych;
  • uzupełnienie większej liczby brakujących zębów;
  • chęć poprawy estetyki zębów (koloru i/lub kształtu zębów)

Leczenie protetyczne — dlaczego nie warto zwlekać?

Oprócz wymienionych wyżej konsekwencji zdrowotnych trzeba mieć na uwadze również fakt, że na skutek braków w uzębieniu może dochodzić do nadmiernego obciążenia zębów pozostałych i w rezultacie utraty następnych zębów. Nieprawidłowo pracują również stawy skroniowo-żuchwowe, a w wielu przypadkach może wystąpić także zanikanie kości w miejscu braków. Właśnie dlatego tak ważna jest odbudowa implantoprotetyczna w jak najkrótszym czasie po utracie zębów.

Protezy zębowe i uzupełnienia protetyczne — rodzaje

Podstawowe rodzaje uzupełnień protetycznych obejmują uzupełnienia stałe oraz ruchome. W grupie pierwszej wyróżnia się ponadto: wkłady koronowo-korzeniowe, wkłady koronowe, licówki, korony, mosty oraz uzupełnienia oparte na wszczepach śródkostnych, czyli implantach (na wszczepach mogą być osadzone korony i mosty). Natomiast wśród uzupełnień ruchomych wymienić można trzy główne rodzaje protez: akrylowe, szklieletowe oraz tzw. protezy overdenture.

Zakres leczenia protetycznego we Wrocławiu

W Medicadent świadczymy wysokiej jakości usługi z zakresu szeroko pojętej stomatologii zachowawczej, w tym protetyki stomatologicznej. Wrocław to lokalizacja naszego gabinetu stomatologicznego, w którym wykorzystujemy zaawansowany sprzęt i najnowocześniejsze technologie. Dzięki temu gwarantujemy naszym pacjentom oczekiwany efekt lśniących, białych, zdrowych zębów – w krótkim czasie i bez bólu.

Protetyka Wrocław — oferowane usługi

Przeprowadzamy profesjonalne i w pełni bezpieczne zabiegi stomatologii zachowawczej, krok po kroku uzyskując satysfakcjonujący efekt – nie tylko wizualny, ale przede wszystkim zdrowotny. W zespole Medicadent zrzeszamy wykwalifikowanych lekarzy stomatologów i protetyków. W ramach protetyki stomatologicznej Wrocław wykonujemy:

Centrum stomatologiczne Medicadent to gwarancja bezpieczeństwa, wysokiej jakości i profesjonalnego, bezbolesnego leczenia w komfortowych warunkach.