Fundusze Europejskie Program Regionalny Rzeczpospolita Polska Dolny Śląsk Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Stomatolog Wrocław, dentysta Wrocław - MedicaDent 20-18500 PLN
Toruńska 2d Wrocław,
Dolnośląskie 51-164 +48 71 721 10 14
+48 734 497 901
kontakt@medicadent.pl

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – ile kosztuje i czy warto?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – ile kosztuje i czy warto?

Endodoncja, potocznie nazywana leczeniem kanałowym, to jedna z ostatnich szans na uratowanie zęba zaatakowanego przez próchnicę. To ten etap choroby, kiedy ból określany jest przez chorych jako nie do zniesienia, a codzienne czynności, takie jak jedzenie i mycie zębów, stają się problematyczne. Wiele osób przeciąga wizytę u stomatologa, ponieważ obawiają się owianego złą sławą leczenia kanałowego błędnie utożsamianego z bolesnym zabiegiem. Nowoczesne metody stosowane w gabinetach dentystycznych zapewniają komfort pacjentowi. Jednym z przykładów jest endodoncja mikroskopowa, która pozwala na bardziej precyzyjne leczenie. Sprawdź, ile kosztuje taki zabieg i jakie są jego zalety, tak abyś mógł podjąć najlepszą decyzję z troską o zdrowie Twojej jamy ustnej.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – cena

Dokładne ceny przeprowadzania zabiegu endodoncji różnią się w zależności od konkretnego gabinetu dentystycznego. W MedicaDent znajdziesz dokładnie rozpisany cennik, ponieważ zależy nam na transparentnym informowaniu klientów o kosztach planowanych zabiegów. W przypadku leczenia kanałowego cena uzależniona jest od ilości leczonych kanałów. Zabieg endodoncji jednego kanału zęba wynosi 450 zł. W związku z tym, że leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu wymaga użycia nowoczesnego sprzętu, cena takiego zabiegu wzrasta o 200 zł od wyżej podanej kwoty.

Na co się składa i od czego zależy cena endodoncji mikroskopowej?

Cena leczenia kanałowego pod mikroskopem jest wyższa od tradycyjnego zabiegu, ponieważ wymaga od stomatologa dodatkowych umiejętności oraz ukończonych szkoleń. Dentysta podczas endodoncji mikroskopowej nie patrzy bowiem bezpośrednio na ząb za pomocą tradycyjnego lusterka trzymanego w dłoni, lecz poprzez zaawansowany okular mikroskopu.

Specjalistyczne urządzenie powiększa leczony obszar nawet dwadzieścia pięć razy bardziej niż lusterko. Należy pamiętać, że standardowe pole zabiegowe przy leczeniu kanałowym ma zaledwie kilka milimetrów kwadratowych, więc jest to bardzo mała powierzchnia. Użycie mikroskopu znacząco podnosi precyzję endodoncji. Dodatkowo stomatolog może wtedy zauważyć mikropęknięcia, które nie są widoczne dla oka bez dodatkowego sprzętu.

Czy są jakieś dodatkowe koszty zabiegu?

Należy mieć na uwadze to, że ceny podane na stronie MedicaDent są zależne od ilości leczonych kanałów w zębach oraz od stanu ilości tkanki leczonego zęba. Stomatolog może również zadecydować o konieczności odbudowy zęba przed leczeniem, tak aby uzyskać odpowiednią suchość niezbędną do przeprowadzenia zabiegu. Podczas pierwszej wizyty kontrolnej dentysta dokładnie sprawdzi stan Twojego uzębienia i oszacuje, ile kanałów trzeba będzie poddać zabiegowi endodoncji. Każdy następny to bowiem dodatkowe 150 zł.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem we Wrocławiu – czy warto?

Centrum Stomatologiczne MedicaDent stawia na pierwszym miejscu zdrowie i komfort pacjenta. Podczas wizyty diagnostycznej możesz liczyć na pełne wsparcie ze strony stomatologa, który dopasuje plan leczenia do Twoich potrzeb. Leczenie zębów pod mikroskopem to innowacyjna metoda skutecznie ułatwiająca cały zabieg. Jest szczególnie zalecana dla osób wrażliwych, które obawiają się bólu i dyskomfortu endodoncji. Dodatkowo każdy zabieg jest poprzedzony zastosowaniem znieczulenia miejscowego.

Dobrze przeprowadzone mikroskopowe leczenie zębów przez przeszkolonego dentystę znacząco zmniejsza ryzyko ekstrakcji zęba. Mikroskop pozwala dojrzeć każdy najmniejszy detal, który nie jest widoczny gołym okiem. Dzięki temu czyszczenie kanałów staje się dokładniejsze i szybsze, co znacznie skraca czas spędzony na fotelu przez pacjenta.

Umów się na wizytę diagnostyczną w MedicaDent i ciesz się zdrowym oraz pięknym uśmiechem już po jednej wizycie!