Fundusze Europejskie Program Regionalny Rzeczpospolita Polska Dolny Śląsk Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Stomatolog Wrocław, dentysta Wrocław - MedicaDent 20-18500 PLN
Toruńska 2d Wrocław,
Dolnośląskie 51-164 +48 71 721 10 14
+48 734 497 901
kontakt@medicadent.pl

Licówki porcelanowe Wrocław — metoda zmiany kształtu uzębienia

Wiele osób jest niezadowolonych z wyglądu swojego uzębienia, które stanowi źródło kompleksów i zaniżonej samooceny. Licówki porcelanowe to najtrwalsze i jednocześnie najdroższe nakładki, które charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością. Wystarczy jedna wizyta w gabinecie stomatologicznym, aby móc cieszyć się nowym, pięknym uśmiechem. Poznaj wszystkie zalety licówek porcelanowych Wrocław!

Czym charakteryzują się porcelanowe licówki?

Zakładanie licówek porcelanowych to mało inwazyjna metoda zmiany kształtu uzębienia, która polega na nakładaniu cienkich listków wykonanych z porcelany na przednią stronę zębów. W ten sposób można zmienić nie tylko ich kolor i kształt zębów, ale w pewnym stopniu również ustawienie w łuku. Efekt pojawia się zaraz po założeniu nakładek, pacjent opuszcza gabinet z nowym uśmiechem. Licówki porcelanowe są odporne na przebarwienia i zmiany próchnicowe, dzięki czemu rezultat utrzymuje się przez wiele lat.

W Medicadent każdy pacjent może liczyć na indywidualne podejście i wybór rozwiązania najkorzystniejszego pod względem wizualnym. Nasi specjaliści proponują odcień bieli, który będzie w pełni harmonizował z naturalnym kolorem zębów.

Ile kosztują licówki porcelanowe we Wrocławiu?

Dla wielu osób cena jest głównym wyznacznikiem tego, czy ostatecznie zdecydują się na licówki porcelanowe. Koszt założenia takich nakładek w Medicadent we Wrocławiu wynosi 1800 zł za jeden ząb. Warto dodać, że to inwestycja na długie lata, której efekt jest natychmiastowy, a sam zabieg – bezbolesny. Nasz zespół ma wieloletnie doświadczenie w zakładaniu porcelanowych licówek, dzięki czemu zapewniamy opiekę na najwyższym poziomie i gwarantujemy prawidłowe mocowanie nakładek.

Licówki porcelanowe – jak się je zakłada?

Do założenia porcelanowych nakładek na zęby trzeba się odpowiednio przygotować. Na początku konieczna będzie pełna diagnostyka rentgenowska i dokładne badanie stomatologiczne, co umożliwi naszym specjalistom prawidłową ocenę jamy ustnej i całego uzębienia. Warto podkreślić, że przystępując do zabiegu, należy uprzednio wyleczyć wszystkie ubytki oraz usunąć kamień. Dla lepszego efektu często rekomenduje się również wybielenie mocno przebarwionych zębów.

Zakładanie licówek porcelanowych w MedicaDent jest wykonywane na jednej wizycie przy użyciu systemu CEREC CAD/CAM firmy Sirona.

Odmiennie niż W tradycyjny sposób, który składa się z dwóch etapów. Na pierwszej wizycie stomatolog szlifuje zęby (usuwa maksymalnie pół milimetra szkliwa), a następnie pobiera odcisk. Wówczas pacjent otrzymuje przejściowe nakładki. Czas oczekiwania na porcelanowe licówki wynosi 1-2 tygodnie. Druga wizyta polega na mocowaniu nakładek porcelanowych wykonanych w laboratorium protetycznym na podstawie odcisku oraz specyfikacji stomatologicznej.

Trwałość licówek porcelanowych – na ile lat się je nakłada?

Porcelanowe licówki to niezwykle trwałe rozwiązanie. Dużo zależy od tego, czy pacjent zastosuje się do zaleceń stomatologa dotyczących odpowiedniej dbałości o higienę jamy ustnej. W innym przypadku porcelanowe zęby zużyją się szybciej. Regularne wizyty kontrolne w Medicadent sprawią, że pacjent o wiele dłużej będzie mógł zachować piękny uśmiech.

Zęby porcelanowe i zalety ich posiadania

Zastanawiasz się, dlaczego warto postawić na porcelanowe licówki? Takie rozwiązanie zapewnia przede wszystkim wielki komfort – nie tylko ze względu na sprawny proces mocowania licówek, ale i polepszenie samopoczucia pacjenta w walce z kompleksami. W prosty sposób można poprawić swój wygląd i cieszyć się efektem na długie lata. To jednak nie wszystkie korzyści!

Oto najważniejsze zalety płynące z posiadania porcelanowych licówek:

 • trwałość,
 • odporność na przebarwienia,
 • przeciwdziałanie osadzaniu się kamienia nazębnego,
 • naturalny i estetyczny wygląd,
 • wiernie odwzorowana bruzdowata faktura zęba,
 • możliwość indywidualnego dopasowania do potrzeb pacjenta.

Licówki porcelanowe przed i po – jakie efekty daje zabieg?

Założenie porcelanowych nakładek stanowi atrakcyjne rozwiązanie dla pacjentów, którym zależy na stosunkowo szybkiej i bezbolesnej poprawie wyglądu uzębienia. Licówki można zakładać nawet na zniszczone zęby, jeśli wcześniej podda się je odpowiedniemu leczeniu.

W jakich przypadkach warto wstawić licówki porcelanowe? Nakładki na zęby rozwiązują problemy m.in. z:

 • przebarwieniami,
 • nieprawidłowym kształtem zębów,
 • ubytkami,
 • diastemą,
 • niewielką wadą zgryzu,
 • startymi z upływem lat zębami.

Jesteś ciekawy, jak wyglądają licówki porcelanowe przed i po? Efekty pracy naszego zespołu znajdziesz w zakładce metamorfozy!

Każda osoba rozważająca założenie nakładek porcelanowych na zęby powinna najpierw skonsultować się ze specjalistą, który oceni, czy stan uzębienia kwalifikuje się do wykonania zabiegu. Umów się na wizytę w gabinecie stomatologicznym Medicadent, który specjalizuje się w licówkach porcelanowych (Wrocław)!