Fundusze Europejskie Program Regionalny Rzeczpospolita Polska Dolny Śląsk Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Dentysta Wrocław, Stomatolog Wrocław - MedicaDent 20-18500 PLN
Toruńska 2d Wrocław,
Dolnośląskie 51-164 +48 71 721 10 14
+48 734 497 901
kontakt@medicadent.pl

Aparat ortodontyczny stały Wrocław

Aparat ortodontyczny wielu z nas kojarzy się z młodzieżą, dla której jest on wstydliwą przypadłością. Jednak powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, że coraz więcej osób dorosłych decyduje się na założenie aparatu.
Aparat-ortodontyczny-staly
Aparat ortodontyczny powstał po to, by korygować wady zgryzu. Proste zęby są nie tylko gwarancją pięknego uśmiechu, ale również zapewnieniem łatwości w dbaniu o higienę jamy ustnej, co pozwala na skuteczniejsze zapobieganie próchnicy i paradontozie. Aparat ortodontyczny często nie tylko leczy wady zgryzu, ale również kompleksy, jakie za tym stoją.

Aparat ortodontyczny stały noszą zarówno dzieci jak i dorośli. Warto dodać, że jest wiele rodzajów aparatów ortodontycznyhch stałych, a największą popularnością wśród dzieci cieszą się kolorowe aparaty.

W Medicadent Wrocław zajmujemy się wszystkimi pacjentami, a do tych najmłodszych mamy szczególne podejście. Zależy nam na tym, by wizyty ortodontyczne nie były dla nich stresujące.

Rodzaje aparatów ortodontycznych stałych

Aparaty ortodontyczne stałe oferują różnorodne opcje, aby dostosować się do indywidualnych potrzeb pacjentów. Oprócz klasycznego aparatu stałego metalowego istnieją również alternatywy, takie jak aparaty estetyczne, lingwalne i samoligaturujące, które pozwalają na skuteczną i dyskretną korektę wad zgryzu. Dzięki różnorodności opcji pacjenci mogą wybrać aparat, który najlepiej odpowiada ich preferencjom estetycznym i wymaganiom leczenia.

Klasyczny aparat stały metalowy

Klasyczny aparat metalowy jest jednym z najbardziej tradycyjnych rodzajów aparatów ortodontycznych. Składa się z metalowych zamocowań na zębach, połączonych metalowymi łukami. Mimo że jest widoczny, to jest wyjątkowo skuteczny w korekcji wad zgryzu.

Aparat stały estetyczny

Aparat stały estetyczny, nazywany również przezroczystym, jest doskonałą opcją dla osób, które chcą dyskretnie korygować swoje zęby. Zamek estetyczny wykonany z przezroczystego materiału, niemalże niewidoczny, pozwala na skuteczną terapię bez obawy o estetykę uśmiechu.

Aparat ortodontyczny lingwalny

Aparat ortodontyczny lingwalny to innowacyjna opcja, która jest zamocowana od wewnątrz zębów, co sprawia, że jest całkowicie niewidoczny na zewnątrz. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie dyskrecję podczas leczenia ortodontycznego.

Aparat samoligaturujący

Aparat samoligaturujący charakteryzuje się brakiem gumek lub metalowych ligatur. Zamiast tego, ma specjalne zamknięcia, które trzymają łuk ortodontyczny. Jest to bardziej komfortowa opcja dla pacjentów, ponieważ wymaga mniej wizyt na regulacje i może skracać czas leczenia.

Kiedy zdecydować się na aparat ortodontyczny stały?

U dzieci aparaty ortodontyczne stałe zakłada się dopiero wówczas, gdy mają one wszystkie stałe zęby. Wcześniej stosuje się u nich tzw. aparaty ruchome. U osób dorosłych stały aparat ortodontyczny założyć można niezależnie od wieku — nawet po ukończeniu pięćdziesięciu lat. Ważne jest to, że u osób starszych czasem sam aparat nie wystarczy. Wady zgryzu może być spowodowana np. wadliwą budową szczęki lub żuchwy. Wówczas konieczne jest interwencja chirurga, który oceni wadę i zadecyduje o dalszym leczeniu. U takich osób korektę wady często wykonuje się chirurgicznie. Leczenie ortodontyczne często wiąże się z zabiegami protetycznymi lub wszczepieniem implantów. W Medicadent Wrocław zajmujemy się zarówno protetyką jak i implantologią. Leczenie u nas jest więc gwarancją zadowolenia i satysfakcji. Czasem dzięki niewielkiemu przesunięciu ścieśnionych zębów, można uniknąć wstawiania implantów stomatologicznych.

Jak długo nosi się aparat ortodontyczny stały?

Zazwyczaj leczenie ortodontyczne trwa 2 lata. Jednak należy pamiętać, że zarówno czas jak i rodzaj leczenia, ustalane jest z lekarzem ortodontą prowadzącym.

Czy naprawdę warto zdecydować się na aparat stały na zęby?

Istnieje kilka ważnych powodów, dla których powinieneś zdecydować się na założenie aparatu stałego. Prosty zgryz i równe zęby sprawiają, że owal twarzy się zmienia. Twarz zyskuje naturalny kształt, a uśmiech jest pełen wdzięku. Proste zęby wpływają również na zlikwidowanie lub znaczne zmniejszenie wad wymowy, które występowały przed założeniem aparatu. Jedną z najważniejszych wartości jest to, że proste zęby są łatwiejsze w utrzymaniu higieny, co znacznie zabezpiecza nas przed próchnicą i chorobami dziąseł.

Czy aparat stały może pomóc mi w innych dolegliwościach?

Oczywiście! Aparat ortodontyczny to nie tylko korekta nieprawidłowości zgryzu, może on pomóc nam również w: utrzymaniu prawidłowej funkcji narządu żucia, poprawie estetyki twarzy (tak! Aparat ortodontyczny może zmienić rysy twarzy), kontrolować prawidłowe napięcie mięśni, a także może pomóc nam w eliminacji złych nawyków. Tutaj szczególnie warto podkreślić ssanie kciuka przez małe dzieci.

Konsultacje w sprawie leczenie ortodontycznego we Wrocławiu

Jeśli zastanawiacie się Państwo nad założeniem aparatu ortodontycznego stałego, to zapraszamy na konsultację z naszym działem ortodoncji w Medicadent Wrocław. Odpowiemy na wszelkie wątpliwości, dobierzemy najlepszy plan leczenia oraz rodzaj aparatu ortodontycznego!

Zapraszamy Państwa do zakładania aparatów ortodontycznych stałych w Medicadent Wrocław.

Ile kosztuje aparat na zęby stały?

W Medicadent Wrocław staramy się zapewnić uczciwe i przejrzyste ceny naszych usług. Na naszej stronie internetowej w zakładce "cennik" znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące kosztów leczenia ortodontycznego. Pamiętaj, że cena leczenia aparatem ortodontycznym może być inwestycją w zdrowie i estetykę uśmiechu na długie lata. Dzięki efektywnemu leczeniu ortodontycznemu, można uniknąć poważnych problemów zdrowotnych związanych z wadami zgryzu oraz cieszyć się pięknym i pewnym uśmiechem przez całe życie.