Fundusze Europejskie Program Regionalny Rzeczpospolita Polska Dolny Śląsk Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Aparat ortodontyczny stały Wrocław

Aparat ortodontyczny powstał po to, by korygować wady zgryzu. Proste zęby są nie tylko gwarancją pięknego uśmiechu, ale również zapewnieniem łatwości w dbaniu o higienę jamy ustnej, co pozwala na skuteczniejsze zapobieganie próchnicy i paradontozie. Aparat ortodontyczny często nie tylko leczy wady zgryzu, ale również kompleksy jakie za tym stoją.

Aparat ortodontyczny stały noszą zarówno dzieci jak i dorośli. Warto dodać, że największą popularnością wśród dzieci cieszą się kolorowe aparaty.

W Medicadent Wrocław zajmujemy się wszystkimi pacjentami, a do tych najmłodszych mamy szczególne podejście. Zależy nam na tym, by wizyty ortodontyczne nie były dla nich stresujące.

Kiedy zdecydować się na aparat ortodontyczny?

U dzieci aparaty ortodontyczne stałe zakłada się dopiero wówczas, gdy mają one wszystkie stałe zęby. Wcześniej stosuje się u nich tzw. aparaty ruchome. U osób dorosłych aparat stały założyć można niezależnie od wieku - nawet po ukończeniu pięćdziesięciu lat. Ważne jest to, że u osób starszych czasem sam aparat nie wystarczy. Wady zgryzu może być spowodowana np. wadliwą budową szczęki lub żuchwy. Wówczas konieczne jest interwencja chirurga, który oceni wadę i zadecyduje o dalszym leczeniu. U takich osób korektę wady często wykonuje się chirurgicznie. Leczenie ortodontyczne często wiąże się z zabiegami protetycznymi lub wszczepieniem implantów. W Medicadent Wrocław zajmujemy się zarówno protetyką jak i implantologią. Leczenie u nas jest więc gwarancją zadowolenia i satysfakcji. Czasem dzięki niewielkiemu przesunięciu ścieśnionych zębów, można uniknąć wstawiania implantów stomatologicznych.

Jak długo powinienem nosić aparat ortodontyczny stały?

Zazwyczaj leczenie ortodontyczne trwa 2 lata. Jednak należy pamiętać, że zarówno czas jak i rodzaj leczenia, ustalane jest z lekarzem prowadzącym.

Czy naprawdę warto zdecydować się na aparat stały na zęby?

Istnieje kilka ważnych powodów, dla których powinieneś zdecydować się na założenie aparatu stałego. Prosty zgryz i równe zęby sprawiają, że owal twarzy się zmienia. Twarz zyskuje naturalny kształt, a uśmiech jest pełen wdzięku. Proste zęby wpływają również na zlikwidowanie lub znaczne zmniejszenie wad wymowy, które występowały przed założeniem aparatu. Jedną z najważniejszych wartości jest to, że proste zęby są łatwiejsze w utrzymaniu higieny, co znacznie zabezpiecza nas przed próchnicą i chorobami dziąseł.

Zapraszamy Państwa do zakładania aparatów ortodontycznych stałych w Medicadent Wrocław.
Cennik usług możecie znaleźć Państwo w zakładce “cennik”.