Fundusze Europejskie Program Regionalny Rzeczpospolita Polska Dolny Śląsk Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Stomatolog Wrocław, dentysta Wrocław - MedicaDent 20-18500 PLN
Toruńska 2d Wrocław,
Dolnośląskie 51-164 +48 71 721 10 14
+48 734 497 901
kontakt@medicadent.pl

Aparat ortodontyczny stały Wrocław

Aparat ortodontyczny wielu z nas kojarzy się z młodzieżą, dla której jest on wstydliwą przypadłością. Jednak powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, że coraz więcej osób dorosłych decyduje się na założenie aparatu.
Aparat-ortodontyczny-staly
Aparat ortodontyczny powstał po to, by korygować wady zgryzu. Proste zęby są nie tylko gwarancją pięknego uśmiechu, ale również zapewnieniem łatwości w dbaniu o higienę jamy ustnej, co pozwala na skuteczniejsze zapobieganie próchnicy i paradontozie. Aparat ortodontyczny często nie tylko leczy wady zgryzu, ale również kompleksy, jakie za tym stoją.

Aparat ortodontyczny stały noszą zarówno dzieci jak i dorośli. Warto dodać, że jest wiele rodzajów aparatów ortodontycznyhch stałych, a największą popularnością wśród dzieci cieszą się kolorowe aparaty.

W Medicadent Wrocław zajmujemy się wszystkimi pacjentami, a do tych najmłodszych mamy szczególne podejście. Zależy nam na tym, by wizyty ortodontyczne nie były dla nich stresujące.

Kiedy zdecydować się na aparat ortodontyczny stały?

U dzieci aparaty ortodontyczne stałe zakłada się dopiero wówczas, gdy mają one wszystkie stałe zęby. Wcześniej stosuje się u nich tzw. aparaty ruchome. U osób dorosłych stały aparat ortodontyczny założyć można niezależnie od wieku — nawet po ukończeniu pięćdziesięciu lat. Ważne jest to, że u osób starszych czasem sam aparat nie wystarczy. Wady zgryzu może być spowodowana np. wadliwą budową szczęki lub żuchwy. Wówczas konieczne jest interwencja chirurga, który oceni wadę i zadecyduje o dalszym leczeniu. U takich osób korektę wady często wykonuje się chirurgicznie. Leczenie ortodontyczne często wiąże się z zabiegami protetycznymi lub wszczepieniem implantów. W Medicadent Wrocław zajmujemy się zarówno protetyką jak i implantologią. Leczenie u nas jest więc gwarancją zadowolenia i satysfakcji. Czasem dzięki niewielkiemu przesunięciu ścieśnionych zębów, można uniknąć wstawiania implantów stomatologicznych.

Jak długo nosi się aparat ortodontyczny stały?

Zazwyczaj leczenie ortodontyczne trwa 2 lata. Jednak należy pamiętać, że zarówno czas jak i rodzaj leczenia, ustalane jest z lekarzem ortodontą prowadzącym.

Czy naprawdę warto zdecydować się na aparat stały na zęby?

Istnieje kilka ważnych powodów, dla których powinieneś zdecydować się na założenie aparatu stałego. Prosty zgryz i równe zęby sprawiają, że owal twarzy się zmienia. Twarz zyskuje naturalny kształt, a uśmiech jest pełen wdzięku. Proste zęby wpływają również na zlikwidowanie lub znaczne zmniejszenie wad wymowy, które występowały przed założeniem aparatu. Jedną z najważniejszych wartości jest to, że proste zęby są łatwiejsze w utrzymaniu higieny, co znacznie zabezpiecza nas przed próchnicą i chorobami dziąseł.

Czy aparat stały może pomóc mi w innych dolegliwościach?

Oczywiście! Aparat ortodontyczny to nie tylko korekta nieprawidłowości zgryzu, może on pomóc nam również w: utrzymaniu prawidłowej funkcji narządu żucia, poprawie estetyki twarzy (tak! Aparat ortodontyczny może zmienić rysy twarzy), kontrolować prawidłowe napięcie mięśni, a także może pomóc nam w eliminacji złych nawyków. Tutaj szczególnie warto podkreślić ssanie kciuka przez małe dzieci.

Konsultacje w sprawie leczenie ortodontycznego we Wrocławiu

Jeśli zastanawiacie się Państwo nad założeniem aparatu ortodontycznego stałego, to zapraszamy na konsultację z naszym działem ortodoncji w Medicadent Wrocław. Odpowiemy na wszelkie wątpliwości, dobierzemy najlepszy plan leczenia oraz rodzaj aparatu ortodontycznego!

Zapraszamy Państwa do zakładania aparatów ortodontycznych stałych w Medicadent Wrocław.

Ile kosztuje aparat na zęby stały?

Cennik usług możecie znaleźć Państwo w zakładce “cennik”.