Fundusze Europejskie Program Regionalny Rzeczpospolita Polska Dolny Śląsk Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Stomatolog Wrocław, dentysta Wrocław - MedicaDent 20-18500 PLN
Toruńska 2d Wrocław,
Dolnośląskie 51-164 +48 71 721 10 14
+48 734 497 901
kontakt@medicadent.pl

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza

Dbając o urodę, dbamy równocześnie o zdrowie. Utrzymując zgrabną sylwetkę, zapobiegamy cukrzycy czy przeciążeniom stawów. Dotyczy to również dbania o piękny uśmiech. Zdrowe, białe zęby poprawiają nam samoocenę oraz samopoczucie. Jednak przede wszystkim, systematyczne dbanie o zęby zapobiega rozwojowi próchnicy, która może prowadzić do nieprzyjemnego bólu, a nawet utraty zęba. Podstawową przyczyną powstawania próchnicy są bakterie w jamie ustnej. Możemy zapobiegać ich działaniu poprzez właściwą higienę, ograniczanie spożywania słodyczy oraz dzięki regularnym wizytom kontrolnym w gabinecie stomatologicznym we Wrocławiu.

Zdecydowanie lepiej zapobiegać niż leczyć. Pamiętaj, że zmiany próchnicze powodujące ból, a nawet wymagające usunięcie zęba, nie powstają z dnia na dzień. W większości wypadków są wynikiem naszego zaniedbania i można ich uniknąć!

Stomatologia zachowawcza – krok po kroku

W Medicadent wizyty z zakresu stomatologii zachowawczej rozpoczynają się od wywiadu z pacjentem. Podczas tego etapu dentysta dokładnie sprawdza stan uzębienia, w tym celu może również wykonać zdjęcie RTG. W ten sposób stomatolog jest w stanie oszacować, jaka część zęba została zajęta przez próchnicę.

Kolejnym etapem leczenia próchnicy jest oczyszczenie chorego zęba. Odbywa się to poprzez usunięcie wszystkich tkanek zajętych przez próchnicę. Dbając o komfort pacjenta, w MedicaDent stosujemy podczas zabiegu znieczulenie miejscowe.

Gdy ząb zostanie dokładnie oczyszczony, stomatolog może przejść do wypełnienia ubytku za pomocą kompozytu. Dentysta nakłada specjalistyczny materiał bezpośrednio na ząb, dbając o to, by szczelnie uzupełnić wszystkie przestrzenie. Każdy ze specjalistów pracujących w MedicaDent wymodeluje wypełnienie, tak aby możliwie naturalnie odwzorować powierzchnie zęba.

Najważniejszym etapem w stomatologii zachowawczej są regularne wizyty kontrolne. Dbając o prawidłową higienę jamy ustnej, skutecznie zmniejszasz ryzyko wystąpienia próchnicy. Jednak tylko w połączeniu z regularnymi wizytami w gabinecie stomatologicznym, możesz cieszyć się w pełni zdrowym uśmiechem.

Lepiej zapobiegać, czy leczyć? – sposoby leczenia w stomatologii zachowawczej

Z pewnością chociaż raz w swoim życiu zastanawiałeś się, w jaki sposób można zapobiec próchnicy. Najlepszą decyzją, jaką możesz podjąć, zarówno dla Twojego zdrowia, jak i portfela, to wprowadzenie zdrowych nawyków do swojego codziennego życia oraz regularne wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym. Najlepiej, aby odbywały się one co pół roku . Wtedy dentysta będzie w stanie zauważyć nawet najmniejszą zmianę w Twoim uzębieniu i przeprowadzić mało skomplikowany i, co za tym idzie, mało bolesny zabieg w odpowiednim momencie.

Leczenie próchnicy zębów a leczenie zachowawcze

Próchnica to stopniowy proces polegający na zmiękczaniu szkliwa przez kwasy. Jeśli ten stan będzie ignorowany i nieleczony, może doprowadzić do momentu, gdy zęba należy usunąć. Stomatologia zachowawcza jest jedną z najlepszych metod profilaktyki próchnicy zębów. Podczas wizyty w gabinecie, dentysta zadecyduje o ewentualnym wdrożeniu leczenia. Im szybciej to się stanie, tym prędzej zostanie zahamowany proces rozkładu zęba.

Stomatologia zachowawcza we Wrocławiu? Tylko w Medicadent!

W MedicaDent zależy nam na komforcie każdego pacjenta, dlatego nawet przy mało inwazyjnych zabiegach proponujemy znieczulenie miejscowe. Pragniemy odmienić stereotypowy wizerunek gabinetu stomatologicznego, który przez niektóre osoby jest niepotrzebnie utożsamiany z bólem i stresem. W MedicaDent stosujemy najnowocześniejsze materiały nanokompozytowe, dzięki którym osiągamy najwyższą estetykę wypełnienia.

Zaufaj doświadczeniu dentystów pracujących w Medicadent i postaw zdrowie swoich zębów na pierwszym miejscu, dzięki stomatologii zachowawczej!