Fundusze Europejskie Program Regionalny Rzeczpospolita Polska Dolny Śląsk Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Stomatolog Wrocław, dentysta Wrocław - Gabinet stomatologiczny 20-18500 PLN
Toruńska 2d Wrocław,
Dolnośląskie 51-164 +48 71 721 10 14
+48 734 497 901
kontakt@medicadent.pl

Endodoncja

Endodoncja

Mimo iż w naszym gabinecie wykonujemy implanty, idealnie naśladujące naturalne zęby, Twoje własne uzębienie jest dla nas najcenniejsze, usuwanie zębów jest dla nas ostatecznością, po wyczerpaniu wszystkich dostępnych w światowej stomatologii metod. W naszym gabinecie mamy do dyspozycji sprzęt nowej generacji, który pozwala nam na leczenie nawet najbardziej skomplikowanych przypadków, podczas jednej wizyty. Dzięki temu możemy zachować zęby, które byłyby skazane na usunięcie. Sprzęt którego używamy:

  • Mikroskop
  • Mikromotor endodontyczny
  • Scaler endodontyczny
  • Rvg - radiowizjografia
  • Raypex (pomiar długości kanału)

Leczenie endodontyczne jest zalecane, gdy w wyniku nieleczonej próchnicy powstają bardzo głębokie ubytki, lub po urazach prowadzących do chorób miazgi (naczyń krwionośnych i nerwów wewnątrz zęba), martwicy miazgi; ze wskazań protetycznych, przed wykonaniem korony lub mostu. Nie należy się obawiać leczenia kanałowego, które w obiegowej opinii jest uznawane za bolesne i długotrwałe. Ta zaawansowana dziedzina stomatologii zachowawczej, dzięki najnowszej wiedzy i doświadczeniu naszych lekarzy, korzystających ze wsparcia najnowocześniejszego sprzętu diagnostycznego, pozwala na wykonywanie tych zabiegów bezboleśnie ,nawet podczas jednej wizyty. W nowoczesnej endodoncji przy leczeniu kanałowym, do kontroli wykorzystujemy mikroskopy operacyjne oraz endometry. Mikroskopy endodontyczne umożliwiają operatorowi wgląd do wnętrza komory zęba i kanałów, endometry zaś to elektroniczne urządzenia dające możliwość dokładnego pomiaru głębokości kanału zębowego.

leczenie kanałowe Wrocław