Fundusze Europejskie Program Regionalny Rzeczpospolita Polska Dolny Śląsk Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Stomatolog Wrocław, dentysta Wrocław - MedicaDent 20-18500 PLN
Toruńska 2d Wrocław,
Dolnośląskie 51-164 +48 71 721 10 14
+48 734 497 901
kontakt@medicadent.pl

Endodoncja Wrocław

Endodoncja Wrocław

Wielu pacjentów słysząc określenie endodoncja zastanawia się, na czym dokładnie polega ten zabieg. Pod tą nieco skomplikowaną nazwą kryje się powszechnie znane leczenie kanałowe. W praktyce endodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się nie tylko rozpoznawaniem, ale również leczeniem chorób miazgi i tkanek okołowierzchołkowych. W naszym gabinecie stomatologicznym Medica Dent również oferujemy leczenie endodontyczne. Na czym polegają tego typu zabiegi i jak wygląda cennik? Sprawdź!

Endodoncja – co to jest i na czym polega leczenie?

Nowoczesna stomatologia umożliwia odtworzenie braków w uzębieniu w postaci naturalnie wyglądających implantów. Usuwanie zębów to jednak ostateczność, której w naszym gabinecie staramy się uniknąć. Dzięki zaawansowanym narzędziom nowej generacji możliwe jest leczenie nawet najbardziej skomplikowanych przypadków podczas jednej wizyty. Endodoncja, czyli leczenie kanałowe, to jeden z zabiegów, dzięki któremu pacjenci mogą zachować zęby z pozoru skazane na usunięcie.

Jakie są najczęstsze wskazania do rozpoczęcia leczenia endodontycznego?

  • Głębokie ubytki spowodowane próchnicą;
  • martwica lub zgorzele miazgi;
  • mechaniczne urazy zęba;
  • zapalenia tkanek okołowierzchołkowych;
  • błędne wykonanie wcześniejszego leczenia endodontycznego (np. nieszczelne wypełnienie, pozostawienie resztek narzędzi itd.)

Wśród pacjentów panuje stereotypowe myślenie o zabiegach z zakresu endodoncji. Przede wszystkim błędnie utożsamiają je z godzinami spędzonymi na fotelu dentystycznym i z ogromnym bólem. Dzięki nowoczesnym narzędziom cały proces leczenia kanałowego uległ znacznemu skróceniu. Obecnie stomatolog endodonta potrzebuje najczęściej jednej wizyty, aby wyleczyć zęba pacjenta. Pierwszą czynność, którą wykonuje specjalista, jest podanie znieczulenia. Następnie otwiera on komorę zęba i oczyszcza kanały usuwając miazgę. Kolejnym krokiem jest odkażanie oraz opracowanie kanałów, które zostają wypełnione odpowiednim materiałem. Użyty materiał z czasem ulega stwardnieniu.

Narzędzia używane podczas leczenia

Stomatolog endodonta podczas zabiegu korzysta z nowoczesnego sprzętu. Przede wszystkim są to specjalistyczne małe pilniki i narzędzia penetrujące oraz zaawansowane mikroskopy i endometry. Dzięki wymienionym elementom dentysta może dokładnie obserwować wnętrze komory i kanałów zęba oraz zmierzyć ich głębokość. W Medica Dent korzystamy z najnowocześniejszego sprzętu, np. z:

  • mikroskopu;
  • mikromotoru endodontycznego;
  • scalera endodontycznego;
  • rtg. – radiowizjografia;
  • raypex (pomiar długości kanału).

Leczenie endodontyczne – cena we Wrocławiu

Co wpływa na cenę leczenia endodontycznego? Przede wszystkim liczba zębów oraz kanałów poddawanych zabiegowi. W naszym gabinecie stomatologicznym Medica Dent we Wrocławiu za pojedynczy ząb z jednym kanałem, który jest poddawany leczeniu kanałowemu, zapłacisz 450 zł. Zabieg każdego kolejnego kanału podnosi koszt leczenia o 200zł. W przypadku zębów mądrości oferujemy naszym pacjentom łączną kwotę 950 zł obejmującą 3 kanały.

To nie wszystkie usługi wchodzące w zakres leczenia endodontycznego we Wrocławiu w Medica dent. W zależności od zaleceń stomatologa oferujemy również możliwość leczenia pod mikroskopem, usunięcie złamanego wkładu lub narzędzia oraz tymczasową odbudowę do czasu rozpoczęcia leczenia. Sprawdź naszą ofertę!

Specjalne kwalifikacje stomatologa endodonty – Wrocław

Specjaliści pracujący w naszym gabinecie stomatologicznym na bieżąco uzupełniają swoją wiedzę oraz odbywają szkolenia z użyciem narzędzi, dzięki którym leczenie kanałowe staje się bardziej komfortowym procesem dla pacjenta. W Medica Dent pracują dentyści specjalizujący się w leczeniu endodontycznym. Mają oni ogromne doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegów z tej dziedziny, dodatkowo stawiają komfort pacjenta na pierwszym miejscu. Podczas wizyty kontrolnej dentysta przedstawia cały proces leczenia, tak aby osoba znajdująca się na fotelu stomatologicznym dokładnie wiedziała, jak będzie wyglądał kolejny pobyt w gabinecie.

Zaufaj naszemu wieloletniemu doświadczeniu i umów się na wizytę w gabinecie stomatologicznym Medica Dent we Wrocławiu!