Fundusze Europejskie Program Regionalny Rzeczpospolita Polska Dolny Śląsk Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Stomatolog Wrocław, dentysta Wrocław - MedicaDent 20-18500 PLN
Toruńska 2d Wrocław,
Dolnośląskie 51-164 +48 71 721 10 14
+48 734 497 901
kontakt@medicadent.pl

Implanty Wrocław — Chirurgia Stomatologiczna

Implanty Wrocław — Chirurgia Stomatologiczna

Problemy z zębami to często skomplikowane przypadki, które wymagają leczenia. Jednym z nich są braki w uzębieniu. Niegroźne na pozór ubytki mogą mieć bardzo zły wpływ na zdrowe zęby, komfort spożywania posiłków, a nawet zmiany w proporcji twarzy.

Uzupełnianiem ubytków zajmują się specjaliści z dziedziny implantologii, którzy są w stanie przywrócić nam pełny, zdrowy uśmiech bez bólu i wyrzeczeń.

Implanty zębów we Wrocławiu - dlaczego warto?

Usunięcie zęba to ostateczność, której nie zawsze możemy uniknąć. Trzeba mieć świadomość, że braki w uzębieniu to nie tylko problem estetyczny. Implant daje efekt rekonstrukcji uzębienia, który jest porównywalny z posiadaniem naturalnego zęba. Implant stomatologiczny daje pełen komfort przeżuwania i codziennej higieny, ponieważ podczas żucia przenosi siły na kości szczęki lub żuchwy, a także jest nieruchomy i niezdejmowalny (można go zdjąć jedynie w gabinecie stomatologicznym). Implanty stomatologiczne nie wymagają szlifowania zębów, które sąsiadują z luką. Pacjent, który decyduje się na implant lub implanty, zyskuje piękny, naturalny uśmiech, co pozytywnie wpływa na jego samopoczucie i wyższą samoocenę. Implanty zapobiegają również zanikom kostnym.

Zachęcamy do uzupełnienia braków w uzębieniu. Zapewni to Państwu lepsze samopoczucie i piękny, zdrowy uśmiech. Implanty Wrocław - najlepsza jakość w Medicadent.

Jakie są skutki nieleczonych braków zębowych?

Przyczyn braków w uzębieniu może być wiele. Jedną z nich jest próchnica. Zaniedbanie higieny jamy ustnej i niesystematyczne wizyty w gabinecie stomatologicznym to nie jedyne powody utraty zębów. Złamania w wyniku urazu lub wypadku zdarzają się równie często. Braki w uzębieniu to poważna sprawa i nie należy ich bagatelizować.

Ubytki mogą doprowadzić do wielu negatywnych skutków, jak:

 • zanikanie tkanki kostnej żuchwy i szczęki, gdzie osadzone są zęby,
 • zmiany w ułożeniu pozostałych zębów,
 • ograniczenie funkcji żucia i gryzienia,
 • brak podparcia dla tkanek miękkich, tworzenie się zmarszczek i stopniowo tworzące się zmiany w proporcji twarzy.

Względy estetyczne

Poza problemami zdrowotnymi, związanymi z utratą zęba, pozostają również względy estetyczne. Niepełne uzębienie wpływa na nasz wygląd, co przekłada się na gorsze samopoczucie, utratę pewności siebie i trudności w kontaktach międzyludzkich. Zmienia się również sposób, w jaki odbiera nas otoczenie. Osoby z widocznym brakiem w uzębieniu mogą mieć problem m.in. ze znalezieniem pracy w określonych branżach.

Ile kosztują implanty zębowe Wrocław?

Cena pojedynczego implantu zęba uzależniona jest przede wszystkim od rodzaju implantu i rodzaju materiału, z którego została wykonana jego korona. Wszczepienie sztucznego korzenia to zwykle koszt oscylujący w granicach kwoty 3500 zł. Łącznik (filar) może kosztować natomiast od 1200 zł do 1570 zł, przy czym warto dodać, że łączniki tytanowe są nieco tańsze niż ich ceramiczne odpowiedniki. Cena samej korony z kolei waha się pomiędzy kwotą od 1000 zł do 2000 zł. Pacjenci mają do wyboru m.in. korony porcelanowe, pełnoceramiczne, a także porcelanowe na cyrkonie. Warto uwzględnić także koszt konsultacji implantologicznej przed zabiegiem, której cena wynosi od 100 zł do 150 zł.

Koszt założenia implantu stanowi jednak dość indywidualną kwestię, uzależnioną od potrzeb pacjenta oraz stanu jego uzębienia. Jeżeli w trakcie konsultacji zajdzie potrzeba uprzedniego unormowania stanu zdrowia zębów lub wykonania dodatkowych badań diagnostycznych, ostateczna cena implantu może ulec zmianie. Warto jednak dopilnować tej kwestii, aby mieć pewność, że wszczepiony ząb się przyjmie, nie powodując niepożądanych komplikacji pozabiegowych.

Z czego zbudowany jest implant?

Implant stomatologiczny Wrocław wygląda tak samo naturalnie, jak prawdziwy, zdrowy ząb. Różni się tytanowym zakończeniem, za pomocą którego umieszczany jest na stałe w kości szczęki lub żuchwy pacjenta. Tytanowe zakończenie jest bezpieczne dla naszego organizmu, nie wywołuje alergii i w procesie gojenia zrasta się z kością w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Stabilny implant stomatologiczny pozwala na odbudowę protetyczną w zakresie korony, mostu i protezy.

Jak wygląda zabieg wszczepienia implantu zębowego?

W dobie rozwiniętej chirurgii stomatologicznej wszczepienie implantu jest zabiegiem jednoetapowym, poprzedzonym konsultacją implantologiczną, podczas której wykonywane jest zdjęcie pantomograficzne i/lub tomografia. Na jego podstawie określa się warunki do implantacji, ustalane są również kolejne etapy leczenia. Zabieg wszczepienia implantu najczęściej może odbyć się już podczas kolejnej wizyty. Polega on na wykonaniu małego otworu w kości i osadzeniu tytanowego implantu. Zabieg jest całkowicie bezbolesny – minimalna inwazyjność i przyjazna atmosfera przekładają się na komfort pacjenta. Po zakończeniu zabiegu pacjent wraca do domu, przed nim jeszcze tylko odbudowa protetyczna, która odbywa się ok. 3 miesiące później.

Implant zęba – powikłania możliwe po zabiegu

Poprawnie wykonany zabieg implantacji zęba powinien zostać przeprowadzony po uprzednim dokładnym zaplanowaniu kolejnych etapów postępowania leczniczego i z dbałością o zachowanie wszelkich zasad sterylności. Wówczas ryzyko wystąpienia niepożądanych powikłań zostaje znacząco zminimalizowane.

Nieliczne przypadki powikłań mogą jednak wystąpić przede wszystkim na skutek niezastosowania się do zaleceń pozabiegowych i nieprawidłowej higieny jamy ustnej po wszczepieniu implantu. Skrupulatna dbałość o stan tkanki jamy ustnej po zabiegu jest kluczowym czynnikiem udanej rekonwalescencji. Niedotrzymanie zaleceń otrzymanych od specjalisty może powodować ryzyko wystąpienia zapalania dziąsła. Jeśli pacjent zaobserwuje niepokojące objawy, powinien bezzwłocznie zgłosić się do lekarza przeprowadzającego zabieg, który wdroży stosowne leczenie w celu utrzymania implantu.

Nowoczesny sprzęt i kompleksowe badania diagnostyczne sprawiają, że coraz rzadszym powikłaniem po zabiegu jest odrzucenie wstawionego implantu. Może się jednak zdarzyć, że organizm nie przyjmie wszczepionego implantu zęba. W takiej sytuacji najczęściej spowodowane jest to różnymi chorobami jamy ustnej i przyzębia (np. osteoporozą, uniemożliwiającą prawidłową regenerację tkanki kostnej po zabiegu implantacji zęba). Niepokojącą oznaką jest w tym przypadku długotrwały ból, który nie ustaje pomimo stosowania doraźnych leków przeciwbólowych. Niepożądanym objawem jest ponadto krwawienie, ropna wydzielina po wszczepieniu implantu.

Pozostałe zabiegi w zakresie chirurgii stomatologicznej

Implantologia to tylko jedna z usług oferowanych przez nasze centrum stomatologiczne. Szeroki wachlarz usług, jakie wykonujemy w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania, obejmuje:

 • usuwanie zębów (również zatrzymanych),
 • wszczepianie implantów,
 • chirurgiczne wydłużenie korony klinicznej zębów,
 • regenerację kostną,
 • resekcje wierzchołka korzenia,
 • hemisekcje,
 • ekstruzje korzenia,
 • odsłanianie zębów zatrzymanych do celów ortodontycznych,
 • plastykę dziąsła ( korekta ,,linii uśmiechu”),
 • podcięcie wędzidełek,
 • kiretaż otwarty i zamknięty kieszonek dziąsłowych lub korzenia zęba,
 • przeszczepy dziąsła,
 • pokrywanie recesji dziąsła,
 • podniesienie dna zatoki szczękowej metodą otwartą i zamkniętą,
 • plastykę wyrostka zębodołowego,
 • zaopatrzenie połączenia ustno-zatokowego,
 • kortykotomię.

Kompleksowa pomoc

Problemy stomatologiczne dotyczą nie tylko zębów, ale i dziąseł, a nawet całej jamy ustnej. Jeśli cierpisz na ból w okolicy żuchwowo-szczękowej, masz ubytki w uzębieniu lub problem z dziąsłami, zadzwoń i umów się na wizytę w naszym centrum.

Implanty Wrocław - przeciwwskazania

Zastanawiasz się czy istnieją jakieś przeciwwskazania przed założeniem implantów?
Oczywiście, że tak! Jest ich sporo. Bezwzględnym przeciwwskazaniem jest ciąża oraz nieustabilizowana cukrzyca. Dlaczego tak jest? Cukrzyca sprawia, że gojenie się ran nie przebiega po naszej myśli, rany nie potrafią się szybko zagoić. Mając to na uwadze, wszczepienie implantu staje się kłopotliwe. Osoby, u której stwierdzono nowotwór również nie można zastosować implantów. Powodem tego jest osłabienie potencjału gojenia ran w wyniku prowadzonego leczenia. Ważny jest tutaj rodzaj choroby nowotworowej oraz sposób leczenia. Chemioterapia i radioterapia zaburzają gojenie się tkanek, co może prowadzić do utraty implantu. W okresie remisji choroby, przy ustabilizowanych parametrach zdrowotnych, możliwe jest podjęcie próby implantacji. Najważniejszym przeciwwskazaniem jest nieukończony proces wzrostu kości do 16-17 roku życia. Do przeciwwskazań można zaliczyć również: choroby psychiczne, schorzenia szpiku kostnego, wady serca, a nawet chorobę Parkinsona. Czasami w naszej pracy spotykamy się z tzw. przeciwwskazaniami miejscowymi. Zaliczyć do nich można cechy szczęki, które obejmują zbyt małą wysokość lub szerokość. Zdarza się również, że pacjent ma za mało miejsca na wykonanie korony zęba. Implantu nie można wykonać również wówczas, gdy pacjent zmaga się z urazami i stanem zapalnym błon śluzowych, w miejscu, w którym planowany jest implant.

Wszczepienie implantu - konieczne badania

Przed wszczepieniem implantu, konieczne jest wykonanie badań. Zwyczajowo jest to RTG oraz tomografia komputerowa. Na podstawie badań lekarz może ocenić jakość oraz ilość kości, a także stan zębów sąsiadujących. Bardzo ważny jest też rozmiar zatok szczękowo-twarzowych.

Implanty stomatologiczne – implanty zębowe we Wrocławiu

Implanty Wrocław – to rozwiązanie dla Ciebie. Zadzwoń i umów się na wizytę już dziś. Odpowiemy na wszelkie pytania związane z tematem implanty Wrocław. U nas otrzymasz kompleksową opiekę medyczną od wysokiej klasy specjalistów, mogących pochwalić się dużym doświadczeniem w zakresie implantacji zębów. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi i zaawansowanej diagnostyce możemy świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Implanty zębowe – najczęstsze pytania

Co to są implanty zębowe?

Implanty to zdecydowanie najnowocześniejsza metoda uzupełniania brakujących zębów.
Implant zębowy to sztuczny korzeń zęba w postaci niewielkiej, tytanowej śrubki o średnicy ok. 3-4 mm i długości ok. 6-21 mm, który jest wkręcany przez lekarza implantologa w kość szczęki lub żuchwy. Implant ma za zadanie zastąpić naturalny korzeń zęba, a wykonany jest z tytanu, będącego materiałem dobrze tolerowanym przez tkanki żywe naszego organizmu. Aby implant stanowił kompletną rekonstrukcję naturalnego zęba, przymocowuje się do niego porcelanową koronę.

Jak szybko można założyć implant po wyrwaniu zęba?

Pomiędzy wyrwaniem zęba i wszczepieniem implantu nie powinno minąć zbyt dużo czasu, ponieważ w wyniku ekstrakcji dochodzi do stopniowej degradacji i zaniku kości w miejscu ubytku zębowego. Z tego powodu przyjmuje się, że optymalny okres pomiędzy wyrwaniem zęba a wstawieniem implantu to ok. 8-12 tygodni po ekstrakcji. Jest to bowiem czas, w którym nie następuje jeszcze zanik kości, a implant może przyczynić się do jej szybszej regeneracji.
W niektórych sytuacjach założenie implantu jest możliwe nawet bezpośrednio po usunięciu zęba, jednak nie w każdym przypadku. Do podjęcia takiej decyzji niezbędna jest konsultacja z lekarzem chirurgiem jeszcze przed usunięciem zęba i szczegółowa analiza warunków kostnych w jamie ustnej pacjenta. Zabieg wszczepienia implantu natychmiast po ekstrakcji zęba można przeprowadzić, jeśli:

 • wyrostek zębodołowy nie wymaga uzupełnienia materiałem kostnozastępczym;
 • nie występują przeciwwskazania ogólnoustrojowe;
 • nie ma konieczności przeprowadzenia zabiegu podniesienia dna zatoki szczękowej,
 • dziąsło ma prawidłową grubość.

Czy implanty bolą?

Ból w okolicy dziąseł oraz całej jamy ustnej i nieznaczny dyskomfort wynikający z uczucia obecności ciała obcego to normalne objawy, które mogą pojawić się po zabiegu implantacji zęba, nie powodując zagrożenia dla stanu zdrowia pacjenta. Bez względu na stopień skomplikowania przeprowadzonego zabiegu, ból po wszczepieniu implantu zęba powinien ustąpić samoczynnie po kilku tygodniach. Lekarz przeprowadzający implantację może zalecić uśmierzenie dolegliwości bólowych za pomocą doraźnych leków przeciwbólowych dostępnych bez recepty. W przypadku zaostrzenia bólu lub wystąpienia oznak infekcji, które zdarzają się jednak bardzo rzadko, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Czy implanty są bezpieczne?

Implanty zębowe uznaje się za jeden z najlepszych, a zarazem najbezpieczniejszych dla pacjenta sposobów na odtworzenie utraconego zęba. Zabieg implantacji to bardzo dobrze udokumentowana i wszechstronnie przebadana metoda uzupełnienia brakującego zęba, która odznacza się naprawdę wysoką skutecznością. Współcześnie współczynnik odrzuceń implantów jest bardzo niski, a rzadkie przypadki niezrośnięcia się sztucznego korzenia z kością nie wiążą się z przykrymi skutkami ubocznymi dla organizmu.

Czy wszczepienie implantu boli?

Nowoczesny sprzęt, którym dysponują profesjonalne gabinety stomatologiczne, sprawia, że zabieg implantancji zęba jest przeprowadzany szybko i niemal bezboleśnie.

Czy implanty trzeba wymieniać?

Wprowadzony implant zęba po kilku tygodniach trwale zrasta się z kością żuchwy lub szczęki. Przy prawidłowo zaplanowanym i poprawnie wykonanym zabiegu protetycznym, implant może bez problemu służyć tak długo, jak długo będzie istnieć utrzymująca go kość, bez konieczności wymiany. Ważnym czynnikiem wykazującym wpływ na trwałość implantu jest proces osteointegracji. Jest to moment, w którym komórki budujące kość zębową wrastają w materiał tytanowy, z którego został wykonany korzeń implantu. Wówczas implant powinien być trwały i po ok. 3-6 miesiącach całkowicie zespolony z kością. Aby faktycznie tak się stało, implant musi zostać prawidłowo umieszczony.

Duży wpływ na trwałość implantu zęba ma również zachowanie pacjenta i jego prawidłowe nawyki. Warto dbać ze szczególną troską o prawidłową higienę jamy ustnej i przestrzegać regularnych, co 6-miesięcznych wizyt w gabinecie stomatologicznym. Należy pamiętać także o cyklicznie wykonywanym zabiegu profesjonalnej higienizacji, podczas którego implanty zostaną oczyszczone, a płytka bakteryjna usunięta. Warto ponadto na bieżąco reagować na wszystkie zmiany próchniczne i stany zapalne, które mogą stanowić zagrożenie dla wszczepionych implantów. Prawidłowo wykonany i odpowiednio zadbany implant zęba może służyć do końca życia.

Jakie implanty zębowe wybrać?

Mimo że wiele osób decyduje się na wszczepienie implantów zębów z powodów estetycznych, to nie one powinny decydować o wyborze odpowiedniego rozwiązania. Najważniejszy okazuje się materiał, z którego został wykonany implant. Musi być on obojętny i bezpieczny dla ludzkiego organizmu.

Najpopularniejszym rozwiązaniem dostępnym na rynku stomatologicznym są implanty tytanowe, które odznaczają się wysoką tolerancją. Niezwykle rzadko zdarza się, aby organizm pacjenta odrzucił implant tego rodzaju. Co więcej, materiał ten wykazuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Decyzja o wyborze odpowiedniego implantu zęba jest w dużym stopniu determinowana przez możliwości finansowe pacjenta i jego indywidualne potrzeby. Nie bez znaczenia pozostaje również liczba utraconych zębów i opinia lekarza implantologa. Z tego powodu wybór właściwego implantu zawsze należy szczegółowo przedyskutować ze specjalistą.