Fundusze Europejskie Program Regionalny Rzeczpospolita Polska Dolny Śląsk Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Stomatolog Wrocław, dentysta Wrocław - Gabinet stomatologiczny 20-18500 PLN
Toruńska 2d Wrocław,
Dolnośląskie 51-164 +48 71 721 10 14
+48 734 497 901
kontakt@medicadent.pl

Implanty Wrocław

Implanty Wrocław

Problemy z zębami to często skomplikowane przypadki, które wymagają leczenia. Jednym z nich są braki w uzębieniu. Niegroźne na pozór ubytki mogą mieć bardzo zły wpływ na zdrowe zęby, komfort spożywania posiłków, a nawet zmiany w proporcji twarzy.
Uzupełnianiem ubytków zajmują się specjaliści z dziedziny implantologii, którzy są w stanie przywrócić nam pełny, zdrowy uśmiech bez bólu i wyrzeczeń.

Implanty Wrocław - dlaczego warto?

Usunięcie zęba to ostateczność, której nie zawsze możemy uniknąć. Trzeba mieć świadomość, że braki w uzębieniu to nie tylko problem estetyczny. Implant daje efekt rekonstrukcji uzębienia, który jest porównywalny z posiadaniem naturalnego zęba. Implant stomatologiczny daje pełen komfort przeżuwania i codziennej higieny, ponieważ podczas żucia przenosi siły na kości szczęki lub żuchwy, a także jest nieruchomy i niezdejmowalny (można go zdjąć jedynie w gabinecie stomatologicznym). Implanty stomatologiczne nie wymagają szlifowania zębów, które sąsiadują z luką. Pacjent, który decyduje się na implant lub implanty, zyskuje piękny, naturalny uśmiech, co pozytywnie wpływa na jego samopoczucie i wyższą samoocenę. Implanty zapobiegają również zanikom kostnym i mają dożywotnią trwałość.

Zachęcamy do uzupełnienia braków w uzębieniu. Zapewni to Państwu lepsze samopoczucie i piękny, zdrowy uśmiech. Implanty Wrocław - najlepsza jakość w Medicadent.

Jakie są skutki nieleczonych braków zębowych?

Przyczyn braków w uzębieniu może być wiele. Jedną z nich jest próchnica. Zaniedbanie higieny jamy ustnej i niesystematyczne wizyty w gabinecie stomatologicznym to nie jedyne powody utraty zębów. Złamania w wyniku urazu lub wypadku zdarzają się równie często. Braki w uzębieniu to poważna sprawa i nie należy ich bagatelizować.

Ubytki mogą doprowadzić do wielu negatywnych skutków, jak:

 • zanikanie tkanki kostnej żuchwy i szczęki, gdzie osadzone są zęby,
 • zmiany w ułożeniu pozostałych zębów,
 • ograniczenie funkcji żucia i gryzienia,
 • brak podparcia dla tkanek miękkich, tworzenie się zmarszczek i stopniowo tworzące się zmiany w proporcji twarzy.

Względy estetyczne

Poza problemami zdrowotnymi, związanymi z utratą zęba, pozostają również względy estetyczne. Niepełne uzębienie wpływa na nasz wygląd, co przekłada się na gorsze samopoczucie, utratę pewności siebie i trudności w kontaktach międzyludzkich. Zmienia się również sposób, w jaki odbiera nas otoczenie. Osoby z widocznym brakiem w uzębieniu mogą mieć problem m.in. ze znalezieniem pracy w określonych branżach.

Z czego zbudowany jest implant?

Implant stomatologiczny Wrocław wygląda tak samo naturalnie, jak prawdziwy, zdrowy ząb. Różni się tytanowym zakończeniem, za pomocą którego umieszczany jest na stałe w kości szczęki lub żuchwy pacjenta. Tytanowe zakończenie jest bezpieczne dla naszego organizmu, nie wywołuje alergii i w procesie gojenia zrasta się z kością w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Stabilny implant stomatologiczny pozwala na odbudowę protetyczną w zakresie korony, mostu i protezy.

Jak wygląda zabieg implantologiczny?

W dobie rozwiniętej chirurgii stomatologicznej wszczepienie implantu jest zabiegiem jednoetapowym, poprzedzonym konsultacją implantologiczną, podczas której wykonywane jest zdjęcie pantomograficzne i/lub tomografia. Na jego podstawie określa się warunki do implantacji, ustalane są również kolejne etapy leczenia. Zabieg wszczepienia implantu może odbyć się już podczas kolejnej wizyty. Polega on na wykonaniu małego otworu w kości i osadzeniu tytanowego implantu. Zabieg jest całkowicie bezbolesny – minimalna inwazyjność i przyjazna atmosfera przekładają się na komfort pacjenta. Po zakończeniu zabiegu pacjent wraca do domu, przed nim jeszcze tylko odbudowa protetyczna, która odbywa się ok. 3 miesiące później.

Pozostałe zabiegi w zakresie chirurgii stomatologicznej

Implantologia to tylko jedna z usług oferowanych przez nasze centrum stomatologiczne. Szeroki wachlarz usług, jakie wykonujemy w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania, obejmuje:

 • usuwanie zębów (również zatrzymanych),
 • wszczepianie implantów,
 • chirurgiczne wydłużenie korony klinicznej zębów,
 • regenerację kostną,
 • resekcje wierzchołka korzenia,
 • hemisekcje,
 • ekstruzje korzenia,
 • odsłanianie zębów zatrzymanych do celów ortodontycznych,
 • plastykę dziąsła ( korekta ,,linii uśmiechu”),
 • podcięcie wędzidełek,
 • kiretaż otwarty i zamknięty kieszonek dziąsłowych lub korzenia zęba,
 • przeszczepy dziąsła,
 • pokrywanie recesji dziąsła,
 • podniesienie dna zatoki szczękowej metodą otwartą i zamkniętą,
 • plastykę wyrostka zębodołowego,
 • zaopatrzenie połączenia ustno-zatokowego,
 • kortykotomię.

Kompleksowa pomoc

Problemy stomatologiczne dotyczą nie tylko zębów, ale i dziąseł, a nawet całej jamy ustnej. Jeśli cierpisz na ból w okolicy żuchwowo-szczękowej, masz ubytki w uzębieniu lub problem z dziąsłami, zadzwoń i umów się na wizytę w naszym centrum.

Implanty Wrocław - przeciwwskazania

Zastanawiasz się czy istnieją jakieś przeciwwskazania przed założeniem implantów?
Oczywiście, że tak! Jest ich sporo. Bezwzględnym przeciwwskazaniem jest ciąża oraz nieustabilizowana cukrzyca. Dlaczego tak jest? Cukrzyca sprawia, że gojenie się ran nie przebiega po naszej myśli, rany nie potrafią się szybko zagoić. Mając to na uwadze, wszczepienie implantu staje się kłopotliwe. Osoby, u której stwierdzono nowotwór również nie można zastosować implantów. Powodem tego jest osłabienie potencjału gojenia ran w wyniku prowadzonego leczenia. Ważny jest tutaj rodzaj choroby nowotworowej oraz sposób leczenia. Chemioterapia i radioterapia zaburzają gojenie się tkanek, co może prowadzić do utraty implantu. W okresie remisji choroby, przy ustabilizowanych parametrach zdrowotnych, możliwe jest podjęcie próby implantacji. Najważniejszym przeciwwskazaniem jest nieukończony proces wzrostu kości szczęki. Kości szczęki rozwijają się standardowo do 16-17 roku życia. Do przeciwwskazań można zaliczyć również: choroby psychiczne, schorzenia szpiku kostnego, wady serca, a nawet chorobę Parkinsona. Czasami w naszej pracy spotykamy się z tzw. przeciwwskazaniami miejscowymi. Zaliczyć do nich można cechy szczęki, które obejmują zbyt małą wysokość lub szerokość. Zdarza się również, że pacjent ma za mało miejsca na wykonanie korony zęba. Implantu nie można wykonać również wówczas, gdy pacjent zmaga się z urazami i stanem zapalnym błon śluzowych, w miejscu, w którym planowany jest implant.
Przed wszczepieniem implantu, konieczne jest wykonanie szeregu badań. Zwyczajowo jest to RTG oraz tomografia komputerowa. Na podstawie badań lekarz może ocenić jakość oraz ilość kości, a także stan zębów sąsiadujących. Bardzo ważny jest też rozmiar zatok przynosowych oraz szczękowych.

Implanty stomatologiczne – implanty zębów Wrocław

Implanty Wrocław – to rozwiązanie dla Ciebie. Zadzwoń i umów się na wizytę już dziś. Odpowiemy na wszelkie pytania związane z tematem implanty Wrocław.