Fundusze Europejskie Program Regionalny Rzeczpospolita Polska Dolny Śląsk Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Stomatolog Wrocław, dentysta Wrocław - MedicaDent 20-18500 PLN
Toruńska 2d Wrocław,
Dolnośląskie 51-164 +48 71 721 10 14
+48 734 497 901
kontakt@medicadent.pl

Licówki Wrocław – skuteczna metoda naprawy zębów

Licówki Wrocław – skuteczna metoda naprawy zębów

Uśmiech jest naszą wizytówką. Równe i białe zęby dodają pewności siebie i sprawiają, że samoocena rośnie. Nie wszyscy posiadają jednak z natury nienaganny zgryz. W niektórych przypadkach nie jest to nawet kwestia wyrównania zębów związana bezpośrednio ze zdrowiem pacjenta, lecz przede wszystkim powiązana z wyglądem. Licówki (Wrocław) to jeden z zabiegów cieszących się ogromną popularnością w naszym gabinecie stomatologicznym Medicadent. Co to są licówki? Jaka jest ich cena? Poznaj jeden z najczęściej wybieranych sposobów na szybką korekcję drobnych wad zgryzu!

Licówki – co to i kiedy się je stosuje?

Licówki to specjalne nakładki przyklejane za pomocą odpowiedniego kleju do przedniej (tzw. licowej) strony zęba. Są one niezwykle cienkie a ich kształt dostosowuje się do każdego zęba, dzięki czemu pacjenci nie odczuwają dyskomfortu po ich nałożeniu. Dlaczego warto zastosować licówki? Przede wszystkim z tego względu, że jest to stosunkowo szybki, skuteczny i bezbolesny sposób na poprawę koloru i kształtu uzębienia oraz korektę drobnych wad zgryzu (w takich przypadkach umożliwiają one uniknięcie leczenia ortodontycznego). W zależności od tego, z jakich materiałów są wykonane licówki, do złudzenia mogą przypominać naturalne zęby. Ze względu na wysoką trwałość szczególnie polecane są licówki porcelanowe.

Kiedy stomatolodzy szczególnie zalecają licówki?

  • Osobom, które mają problem z pozbyciem się uporczywych przebarwień na zębach;
  • w celu uzupełnienia ewentualnych ubytków lub ułamań;
  • w przypadkach mało estetycznych wypełnień na przedniej stronie zęba, które warto zakryć;
  • w celu zmniejszenia lub całkowitego zakrycia diastemy (przestrzeni między jedynkami);
  • w celu korekty drobnych wad zgryzu;
  • w celu poprawy kształtu zęba.

Jak zakłada się licówki?

Pierwszym krokiem, jeszcze przed nałożeniem licówek, jest dokładny przegląd stomatologiczny jamy ustnej pacjenta. Podstawowym warunkiem założenia uzupełnień są bowiem zdrowe i wyleczone zęby. Dlatego przed zabiegiem licowania zębów dentysta wykonuje badania oraz bardzo często również zdjęcie panoramiczne całej jamy ustnej. Jeśli u pacjenta nie zdiagnozowano żadnych stanów zapalnych ani próchnicy, dentysta może przystąpić do leczenia.

Na ile zębów zakłada się licówki?

W związku z tym, że zakładanie licówek to spory wydatek, pacjenci często zastanawiają się, czy ich nałożenie na wszystkie zęby jest konieczne. Tego typu uzupełnienie można zastosować nawet w przypadku pojedynczego zęba (jeśli np. został on ułamany). Jednak większość osób decyduje się na zakładanie od 6 do 8 licówek, tak aby w efekcie uzyskać symetryczny i piękny uśmiech.

Dentyści najczęściej zalecają licówki w przypadku przednich, górnych zębów, ponieważ to one są najbardziej widoczne podczas uśmiechania się i mówienia. Ostateczna decyzja należy oczywiście do pacjenta, jednak zdecydowanie warto kierować się profesjonalną opinią doświadczonego specjalisty.

Rodzaje licówek na zęby

Podstawowym kryterium podziału licówek jest materiał, z którego zostały wykonane. W związku z tym można wymienić następujące rodzaje:

Obecnie najczęściej wybierane są licówki porcelanowe, ponieważ wyróżniają się ze względu na swoją trwałość i wysoką estetykę wykonania. Dentyści je polecają, ponieważ są nie tylko komfortowe dla pacjentów, ale również wykazują dużą odporność na osadzanie się kamienia nazębnego oraz odbarwienia. Licówki porcelanowe są wykonywane z niezwykle cienkiej warstwy porcelany, która jest indywidualne dopasowywana do kształtów zębów pacjenta. Dzięki swoim właściwościom, po zacementowaniu stają się integralną częścią zęba, dzięki czemu prezentują się bardzo naturalnie.

W skład licówek kompozytowych wchodzą różne materiały, które spełniają kilka, uzupełniających się funkcji. Jeden bowiem odpowiada za spójność, twardość oraz elastyczność uzupełnienia, drugi zaś za jego mechaniczną wytrzymałość. Warto jednak wiedzieć, że licówki należy wymienić po kilku latach.

Licowanie zębów – jaki efekt możesz uzyskać?

Jeśli wstydzisz się uśmiechać i krepuje Cię wygląd zębów, warto rozważyć zabieg licowania zębów. Uzębienie może być źródłem dumy lub powodem kompleksów. Osoby chcące podnieść samoocenę i pewność siebie decydują się na założenie licówek, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Szczególnie często z tego zabiegu korzystają osoby, u których wybielanie i usuwanie przebarwień nie przyniosły zadowalających efektów.

Wielu pacjentów podczas pierwszej wizyty w naszych gabinetach obawia się ostatecznego wyglądu licówek. Często pytają się o to, czy mogą liczyć na naturalny efekt. Nasi doświadczeni stomatolodzy podczas pierwszej wizyty kontrolnej dokładnie zapoznają się ze stanem uzębienia pacjenta i uważnie słuchają jego oczekiwań. Jesteśmy zwolennikami jak najbardziej naturalnie wyglądających uzupełnień, które będą powodem do dumy naszych pacjentów.

Licówki – cena we Wrocławiu

Ostateczna cena całego zabiegu polegającego na umieszczeniu licówek na zębach zależy od rodzaju wybranego materiału oraz liczby uzupełnień. Cena licówki porcelanowej wynosi od 1800 zł. Jest to spory wydatek, jednak warto pamiętać, że uzupełnienia wykonane z tego materiału są niezwykle trwałe i pacjenci noszą je przez długi czas.