Fundusze Europejskie Program Regionalny Rzeczpospolita Polska Dolny Śląsk Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Stomatolog Wrocław, dentysta Wrocław - Gabinet stomatologiczny 20-18500 PLN
Toruńska 2d Wrocław,
Dolnośląskie 51-164 +48 71 721 10 14
+48 734 497 901
kontakt@medicadent.pl

Licówki Wrocław

Wychodząc naprzeciw estetycznym oczekiwaniom pacjenta lekarze dentyści często decydują się na zastosowanie w leczeniu licówek. Licówkami nazywamy uzupełnienia protetyczne pokrywające tylko powierzchnię wargową/policzkową zęba naturalnego.

Zalety licówek

Niewątpliwą ich zaletą jest oszczędność tkanek twardych zęba i zmniejszenie dzięki temu inwazyjności zabiegu i ryzyka powikłań endodontycznych.

Kiedy stosujemy licówki

Stosowane są one w przypadku zniszczenia powierzchni wargowej/policzkowej zębów, korekcji koloru, powierzchni czy kształtu, np. przy dysplazji szkliwa, odłamaniu fragmentu brzegu siecznego czy zamknięciu niewielkiej diastemy. Istnieją również pewne sytuacje, w których należy odstąpić od zastosowania licówek. Są to liczne wypełnienia korony zęba czy bruksizm.

Rodzaje licówek

W zależności od użytego materiału wyróżniamy licówki kompozytowe i licówki porcelanowe. Zaletą licówek kompozytowych jest szybkość ich wykonania, możliwość łatwej modyfikacji kształtu i koloru, jak i cena. Licówki porcelanowe są natomiast dużo trwalsze, ładniejsze co wiąże się z wyższą ceną.