Fundusze Europejskie Program Regionalny Rzeczpospolita Polska Dolny Śląsk Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Stomatolog Wrocław, dentysta Wrocław - Gabinet stomatologiczny 20-18500 PLN
Toruńska 2d Wrocław,
Dolnośląskie 51-164 +48 71 721 10 14
+48 734 497 901
kontakt@medicadent.pl

Ortodoncja Wrocław

Ortodoncja Wrocław

Podstawą pięknego uśmiechu są zdrowe zęby. Powinniśmy o nie dbać nie tylko ze względów estetycznych, ale i zdrowotnych. Czy wiesz, że stan naszego uzębienia w dużym stopniu determinuje zgryz? Nieprawidłowe ułożenie zębów, szczęki i żuchwy znacząco wpływa na ogólną kondycję naszego organizmu.

Według statystyk problem ze zgryzem ma ok. ⅔ populacji. Zdaniem ekspertów, każdy z nas powinien skonsultować się z lekarzem zajmującym się leczeniem ortodontycznym.

Ortodoncja Wrocław - sposób na piękny uśmiech

Ortodoncja jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się diagnozowaniem, zapobieganiem oraz przywracaniem prawidłowych relacji zgryzowych i harmonijnych rysów twarzy. Decydując się na leczenie ortodontyczne w Medicadent - ortodoncja Wrocław, zyskujesz piękny i zdorwy uśmiech, zapobiegasz ścieraniu się zębów, a także zyskujesz zdrowe zęby i dziąsła na wiele lat!

Dlaczego leczenie wady zgryzu jest tak ważne?

Wady zgryzu powinno leczyć się jak najwcześniej, jednak nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie leczenia ortodontycznego. Nieprawidłowy zgryz może powodować nieodwracalne skutki w funkcjonowaniu stawów skroniowo-żuchwowych, doprowadzić do uszkodzenia zębów, a nawet przyczynić się do powstawania chorób układu pokarmowego.

Nieleczona wada zgryzu może dawać takie dolegliwości jak:

 • zaburzenia równowagi,
 • bóle głowy,
 • szumy w uszach,
 • problemy z mową, połykaniem czy trawieniem.

Względy estetyczne

Oprócz zdrowotnych aspektów leczenia wad zgryzu, istotne są również względy estetyczne. Piękny uśmiech poprawia samopoczucie i podnosi pewność siebie. Dla wielu osób zdrowy, promienny uśmiech stanowi ważny element wizerunku – niekiedy również narzędzie pracy.

Dzięki najnowszym rozwiązaniom, takim jak tzw. “lifting ortodontyczny”, możemy skorygować wadę zgryzu i jednocześnie opóźnić efekty starzenia. Piękny uśmiech bez użycia botoksu i wypełniaczy, możesz uzyskać dzięki rozwiniętej technologii i nowoczesnym narzędziom, dostępnym w gabinecie Medicadent.

Jak wygląda leczenie ortodontyczne?

Leczenie ortodontyczne ma na celu poprawienie wszystkich funkcji zgryzu i stabilizację całego układu stomatognatycznego. Podstawą leczenia jest dobranie odpowiedniego aparatu ortodontycznego. Jego wybór zależny jest od rodzaju i stopnia wady zgryzu. Leczenie może odbywać się za pomocą aparatów stałych lub ruchomych. Oprócz dobrze znanych, klasycznych aparatów z zamkami metalowymi lub estetycznymi, istnieją też aparaty samoligaturujące.

Dobranie odpowiedniego aparatu to podstawa skutecznego leczenia, ale równie ważne jest dokładne zaplanowanie leczenia oraz systematyczne wizyty kontrolne. Czas leczenia zależny jest od wady zgryzu i nie musi kojarzyć się z czymś bolesnym – fakt, że każdy przypadek jest inny, przekłada się również na odczuwanie skutków noszenia aparatu.

Ortodoncja Wrocław – wybierz sprawdzonego lekarza

Podstawą skutecznego leczenia wady zgryzu jest sprawdzony gabinet. W Medicadent Wrocław zapewniamy najwyższej jakości usługi w oparciu o innowacyjne rozwiązania, stosowane na całym świecie.

Z pomocą certyfikowanego sprzętu i dostępu do najnowocześniejszych technologii, zapewniamy indywidualne podejście do każdego pacjenta. Plan leczenia ortodontycznego w naszym gabinecie określany jest na podstawie szczegółowych badań i zależy od stanu uzębienia. Leczymy wady zgryzu zarówno młodych, jak i dorosłych pacjentów.

Aby skutecznie skorygować wadę zgryzu, oferujemy szeroki wachlarz usług, dopasowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Zakres prac ortodontycznych oferowanych przez nasz gabinet obejmuje:

 • aparaty stale metalowe i estetyczne
 • aparaty stale samoligaturujące (system Damon, biernaligacja) metalowe i estetyczne
 • aparaty sprężynowe
 • aparaty ruchome (wyjmowane)
 • trainery miofunkcyjne (myobrace)
 • aparaty Clear Aligner
 • mikroimplanty

Umów się na wizytę i dowiedz się, jak niewiele trzeba, aby mieć piękny, zdrowy uśmiech. Zapewniamy pełną diagnostykę każdego pacjenta, a także dopasowany program leczenia. Odwiedź nasze centrum i wylecz wadę zgryzu – zadbaj o zdrowie i piękny uśmiech.

Zobacz też:

Ortodoncja Wrocław - twój sposób na piękny uśmiech.
W Medicadent dbamy o to, by nasi pacjenci czuli się spokojni. Nasi lekarze zwracają szczególną uwagę na komfort pacjenta, na który bezpośrednio wpływa bezbolesne leczenie. Stawiamy na nowoczesną ortodoncję, w której uzyskujemy świetne efekty a nasi pacjenci nie martwią się bólem.