Fundusze Europejskie Program Regionalny Rzeczpospolita Polska Dolny Śląsk Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Stomatolog Wrocław, dentysta Wrocław - Gabinet stomatologiczny 20-18500 PLN
Toruńska 2d Wrocław,
Dolnośląskie 51-164 +48 71 721 10 14
+48 734 497 901
kontakt@medicadent.pl

Protetyka CEREC Wrocław

Protetyka CEREC Wrocław

System CEREC - nowoczesna protetyka

Protetyka to niezwykle dynamicznie rozwijająca się dziedzina stomatologii, która obecnie oferuje wręcz rewolucyjne rozwiązania. Jednym z nich jest innowacyjny system CEREC (CERamic REConstruction), umożliwiający wykonanie najwyżej jakości uzupełnień protetycznych, w ciągu jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Zarówno ubytki w uzębieniu, jak i uszkodzenia zębów mogą negatywnie wpływać na codzienne funkcjonowanie oraz wprowadzać w zakłopotanie w sytuacjach społecznych. Piękny uśmiech dodaje pewności siebie, ale jest również jedną z oznak zdrowia. Wady i choroby zgryzu mogą utrudniać przeżuwanie, zniekształcać wymowę, a także doprowadzać do próchnicy oraz związanych z nią powikłań. Warto zgłosić się do zaufanego gabinetu stomatologicznego, wykorzystującego najnowszą aparaturę do tworzenia wygodnych i estetycznych koron. Dzięki uzupełnieniu braków w uzębieniu odczują Państwo poprawę jakości życia.

cerec2-1

Co to jest CEREC?

CEREC to system CAD/CAM, pozwalający na zeskanowanie, zaprojektowanie i wykonanie prac protetycznych, z szerokiej gamy materiałów. Do najczęściej wykorzystywanych surowców należą:

 • ceramika
 • kompozyty
 • tlenek cyrkonu.

System CEREC wykorzystuje wirtualną projekcję trójwymiarową, dzięki czemu już jedna wizyta wystarcza, aby otrzymać precyzyjny model szczęki. Nie ma konieczności robienia odcisków uzębienia, które często wywołują u pacjentów uczucie dyskomfortu a czasami nawet ból. Dzięki najnowocześniejszej technologii czas od wykonania skanu do otrzymania gotowej korony skraca się do jednego dnia. Co za tym idzie, już tego samego dnia możesz cieszyć się olśniewającym i zdrowym uśmiechem.

CEREC Wrocław - korona na implantach w jeden dzień

Na czym polega unikatowość systemu CEREC? To innowacyjne rozwiązanie w świecie protetyki charakteryzuje się trzema kluczowymi cechami. Są nimi:

 • komfort - dokładny model wykonany jest na podstawie bezbolesnego skanowania wewnątrzustnego systemem CAD/CAM. Dzięki temu cały proces odbywa się bez potrzeby tworzenia tradycyjnych wycisków, które mogą wywoływać dyskomfort u pacjentów;

 • szybkość - nie musisz czekać na gotowy produkt kilku dni roboczych. Cała procedura od momentu wykonania skanu do założenia gotowego mostu, licówki lub korony może być załatwiona w ciągu jednej wizyty;

 • precyzja - skanowanie i frezowanie wykonane są specjalistycznym sprzętem komputerowym, który zasadniczo eliminuje ryzyko niedopasowania.

Dzięki powyższym zaletom systemu CEREC, że coraz więcej osób decyduje się na wykonanie koron, licówek i mostów przy zastosowaniu powyższej technologii.

Jak wygląda leczenie za pomocą systemu CEREC?

Fundamentalnym atutem nowoczesnego systemu CEREC jest możliwość wykonania anatomicznej odbudowy protetycznej z jednolitego materiału (blok ceramiczny), a nie ze standardowej podbudowy i napalanej na niej ceramiki.

Tradycyjne metody wymagają współpracy z technikiem dentystycznym/ labolatorium, co znacznie wydłuża czas wykonania pracy (2-3 wizyty, 7-14 dni), system CEREC umożliwia skrócenie rekonstrukcji /odbudowy protetycznej zęba do jednej wizyty.

Komfort przebiegu całego procesu przygotowawczego- bez wycisków, koron tymczasowych- jest nieocenionym udogodnieniem i usprawnieniem w poszczególnych etapach pracy protetycznej. Rekonstrukcja wirtualnego modelu zgryzu (poszczególnej korony, uzupełnienia, wypełnienia) gwarantuje precyzję wykonania pracy protetycznej na najwyższym estetycznym poziomie.Dotyczy to zarówno całej korony, jak i uzupełnień czy wypełnień.

Dzięki zastosowaniu skanowania komputerowego stomatolog otrzymuje zdecydowanie dokładniejszy model uzębienia, niż w przypadku tradycyjnego wycisku. Z tego powodu nie jest konieczne dokonywanie poprawek. W większości przypadków pacjent już w dniu wizyty może zauważyć ostateczny efekt naszej pracy.

Etapy powstawania korony za pomocą systemy CEREC

Wykonanie pracy protetycznej przy użyciu systemu CEREC zamyka się w kilku prostych etapach. Pozwala to na maksymalną optymalizację całego procesu.

 1. W pierwszym kroku dentysta szlifuje (opracowuje) ząb, tym samym przygotowując go do założenia wybranego modelu korony, licówki lub mostu.
 2. Następnie jama ustna pacjenta skanowana jest kamerą wewnątrzustną. Odbywa się to z użyciem sprzętu CEREC — Omnicam. W ten sposób otrzymujemy wirtualny, precyzyjny wycisk zgryzu.
 3. Kolejnym etapem jest przygotowanie projektu komputerowego. Nie ma tutaj konieczności przesyłania skanu do laboratorium lub korzystania z pomocy technika dentystycznego. Wszystkim na miejscu zajmie się lekarz dokonujący zabiegu lub jego asystent.
 4. Następnie projekt staje się rzeczywistością i odbywa się jego frezowanie, Proces ten ma miejsce w obrabiarce cyfrowej. Z jednolitego bloku porcelany lub innego materiału, wycinana jest rekonstrukcja wirtualnego projektu korony, licówki lub mostu.
 5. Gotowa praca protetyczna zostaje dopasowana do jamy ustnej pacjenta. W razie konieczności wprowadzane są ostanie poprawki, po których pacjent może już udać się do domu.

CEREC Wrocław - najczęściej zadawane pytania

Jaka jest cena rekonstrukcji systemem CEREC?

Cena rekonstrukcji systemem CEREC uzależniona jest od wybranego materiału i rodzaju uzupełnienia. Decyzję podejmują lekarz wraz z pacjentem, na podstawie wykonanych badań oraz preferencji estetycznych. Koszt za jedną koronę wynosi od 1500 zł do 3000 złotych, w zależności od materiału i metody.

Czy system CEREC używa tradycyjnych wycisków?

Nie. System CEREC opiera się najnowocześniejszej technologii, która zamiast tradycyjnych wycisków stosuje skanowanie komputerowe. Dzięki temu pacjent otrzymuje idealną koronę, most czy inne uzupełnienie tego samego dnia. Jest ona precyzyjnie dobrana do jego szczęki, w związku z czym niemal w stu procentach przypadków nie ma konieczności dokonywania poprawek.

Ile czeka się na koronę?

Korony cyfrowe powstają jeszcze tego samego dnia kiedy odbyła się wizyta. Dzięki dokładnemu skanowi szczęki i wykonaniu wirtualnego wycisku przygotowany most, licówka lub korona są gotowe do używania od razu po opuszczeniu gabinetu stomatologicznego.

Czym różni się wykonanie korony w systemie CEREC od korony tradycyjnej?

Korony, licówki czy mosty zaprojektowane za pomocą CEREC są nowocześniejsze, a przede wszystkim – ich przygotowanie i założenie odbywa się w trakcie jednej wizyty. Unikają więc Państwo konieczności kilkukrotnego pojawiania się w gabinecie. Skan i cyfrowy model nie wymagają również wykonania wycisku szczęki, co dla wielu osób bywa nieprzyjemnym doświadczeniem.

Jakie technologie wykorzystuje system CEREC?

Sprzęt do CEREC wykorzystuje najnowocześniejsze technologie dentystyczne, które pozwalają dopasować koronę, licówkę lub most bez konieczności wykonywania wycisków szczęki. Po zdjęciu miary system CEREC przygotowuje model trójwymiarowy i na jego podstawie wycina odpowiedni kształt w jednolitej masie porcelanowej. Wykorzystanie techniki 3D w zaprojektowaniu modelu nowego uzupełnienia sprawia, że jest ono dużo bardziej precyzyjne, a dzięki wycięciu z jednolitego bloku materiału zachowuje naturalny wygląd.

CEREC - inlay, onlay, overlay, korona, korona częściowa, endokorona, licówki, mosty, Wrocław

Postaw na protetykę CEREC Wrocław w Medicadent! Zapraszamy do umówienia wizyty.